Raw produkty pre psov a mačky

F.A.Q.-najčastejšie otázky a odpovede

 

Je zaobchádzanie a kŕmenie vašimi krmivami bezpečné? Čo ak obsahujú baktérie?

 

Bezpečnosť našich krmív je v Natures Menu našou najvyššou prioritou. Vybavením, ktoré zodpovedá štandardom produkcie potravín pre ľudí, je Natures Menu jednou popredných spoločností na trhu. Zakladáme si na vysokej kvalite procesu spracovania, riadime sa  podmienkami HACCP, využívame mikro-biologické testovanie podľa spoločnosti Defra, dodržiavame nadštandardné mikro-biologické postupy a pôvod všetkých použitých surovín je  ľahko vystopovateľný.

 

Úprimne sa zaujímame o vaše zvieratká a s hrdosťou môžeme prehlásiť, že naše raw produkty sú v súlade s bezpečnostnými a mikro-biologickými predpismi  Veľkej Británie.

 

Naša výrobná prevádzka v Norfolku bola špeciálne postavená v súlade so všetkými platnými právnymi predpismi EÚ pre výrobu a distribúciu surových mäsových výrobkov.

Natures Menu raw krmivo spĺňa zákonné požiadavky pre obchodovanie s APHA (Animal Plant Healthy Agency), ktoré nám umožňujú obchodovať so surovými krmivami,  iba v prípade,   ak dokážeme, že potraviny neobsahujú salmonelu.

Aby sme zabezpečili najvyššie štandardy a bezpečnosť pre ľudí a zvieratá, ktoré prichádzajú don kontaktu s našimi krmivami, máme niekoľko oddelení s odlišnými teplotami pre výrobu, balenie, expedíciu a hotové výrobky.

Naše výrobné zariadenia sú registrované v závode DEFRA č. 28/720/9200 / ABP / PTF.

Dobrá hygiena je prvoradá pre dobré zdravie ľudí. Manipulácia, skladovanie a príprava všetkých potravín, ale najmä surových potravín si ju určite vyžaduje.

 

Je bezpečné podávať zvieratám v krmive kosti?

Len ak sú surové! Varené kosti majú nízku vlhkosť a môžu sa ľahko štiepiť alebo spôsobiť udusenie. Surové kosti sú bohaté na vlhkosť, mäkšie, pružnejšie a veľmi ľahko stráviteľné v nízkom pH psej alebo mačacej žalúdočnej kyseliny.

 

Dodržujte tieto pokyny, aby ste sa ubezpečili, že váš psík sa kŕmi surovými kosťami bezpečne:

 

• Nikdy nerežte a nepílte kosti

• Nikdy nekŕmte kosťou v prítomnosti malých detí

• Nikdy nenechávajte psa, s kosťou bez dozoru

• Nikdy nepodávajte varené kosti

• Vždy oddeľte psy v domácnosti pred kŕmením, aby ste predišli bojom (surové mäsové kosti majú veľmi vysokú hodnotu a dokonca aj tí najlepší priatelia sa môžu pobiť)

• Vždy vyberte kosti vhodné pre vek, veľkosť, plemeno a skúsenosti psa

• Neponúkajte kosti od mäsiara, pretože história ich skladovania nie je známa a môžu obsahovať zvýšené množstvo baktérií

• Ak chcete kosť medzi jednotlivými žuvaniami odložiť, opláchnite kosť pod studenou vodou a uložte do plastového vrecka alebo nádoby v chladničke

• Po 24 hodinách od rozmrazovania vždy zlikvidujte akýkoľvek materiál


 

Je BARF krmivo vhodé pre mačiatka a šteniatka?

Ak neexistuje zdravotný dôvod, tráviaci systém mladého zvieraťa je schopný príjmať raw stravu. Naše šteňacie a mačiatkovské krmivá sú vyrábané z vysoko kvalitných porcií kurčiat a obsahujú vyššie hodnoty bielkovín pre podporu rastu. Krmivá pre šteniatka a mačiatka, ktoré ponúkame, sú nutrične kompletné a vývážené, takže nevyžadujú pridávanie žiadnych doplnkov.

Vo veku 3-4týždňov môžete postupne šteniatka odstaviť a postuprne prejsť na naše raw Puppy Nuggets pre šteniatka alebo juniorskú radu pre mačiatka. Odporúčame pridávať trocha teplej vody aby sa z nugetiek vytvorila pasta, ktorú šteniatka a mačiatka bez problémov zjedia. Jedlo by malo byť pred podávaním ochladené na telesnú teplotu a môže ho testovať rovnakým spôsobom ako dojčenské mlieko alebo teplomerom. Od veku 5-6 týždňov sa môže stať, že už pridávanie vody nebudú potrebovať.

Môžete si prezrieť náš výber krmív vhodných pre šteniatka a mačiatka prostredníctvom našej hlavnej ponuky, alebo navštívte naše rady a nápady pre viac informácií.

 

Je BARF strava vhodná pre zvieratá s citlivým žalúdkom?

Vo všeobecnosti áno. Táto odpoveď v skutočnosti pramení zo spätnej väzby od zákazníkov, ktorým prechod na raw kŕmenie svojho psa či mačky zlepšilo mnoho zdravotných problemov, ako napríklad:

  • Alergie  a potravinové intolerancie

  • Kožné problémy: dermatitídy, začervenania, svrbenie kože a svrbenie labiek

  • Zažívacie problémy: precitlivelosť žalúdka, zápaly čreva, riedku stolicu či naopak zápchu, gastro - enteritídu

  • Problémy s análnymi vačkami

  • Žalúdočné kŕče

  • Zápaly kĺbov alebo artritída

  • Obezita

Chceli by sme upozorniť, že ak sa vaše zviera necíti dobre, vždy odporúčame návštevu veterinárneho lekára čo najskôr.

 

Zmení sa stolica môjho psa či mačky po prechode na BARF stravu?

Je to možné, avšak nebýva to problémom. Spätná väzba od našich zákazníkov, ktorí prešli na raw kŕmenie väčšinou popisuje pevnejšie, menej zapáchajúce exkrementy, ktoré bývajú suchšie a ľahšie sa zbierajú.

Pevnejšia stoliča často pomáho pri problémoch s análnymi žľazami, keďže pri vyprázdňovaní vyvinie tlak na žľazy, ktoré sa tak vyprázdnia prirodzeným spôsobom.